İRAN’DA ISSA-TÜRK ÜNİVERSİTELERİ TANITIM GÜNLERİ BAŞARI İLE TAMAMLANDI ( 14-18 EKİM 2016 TAHRAN )

ISSA-TÜRK ÜNİVERSİTELERİ TANITIM GÜNLERİ HAKKINDA RAPOR ( 14-17 EKİM 2016 TAHRAN )

 

14 EKİM 2016 tarihinde Fuara katılan kuruluş ile birlikte ilk ön hazırlıklar yapıldı.  ilk gün sosyal program ve tanışma ile tamamlandı. 15 Ekim 2016 tarihinde kurum gezileri düzenledik. Öğleden önce Tahranın en köklü ve eski özel kolejlerinden birisi olan MELAT özel lisesine gidildi. Okulda yöneticiler ve öğrenciler ile görüşmeler yapıldı. Katılımcı üniversitelerin tanıtım broşürleri dağıtıldı. Öğleden sonra T.C YUNUS EMRE VAKFINA bağlı Tahran YEE ziyareti gerçekleştirildi. Bu ziyarette Enstitü yetkileri ve Türkçe kursu gören öğrenciler ile görüşüldü.  Katılımcı Üniversitelere ait tanıtım dokümanları dağıtıldı.

Programımızın üçüncü günü Simorgh Otel Toplantı salonunda Fuar düzenledik. Her Üniversite kendi standında gün boyu tanıtımlar yaptılar. Katılımcılar için anketler düzenlendi, Fuar sonunda çekilişler yapıldı. Ayrıca fuar günü Anadolu Haber Ajansı (AA)  Çalışmalarımız hakkında röportaj ve video çekimleri yaptı aynı gün yazılı ve görsel basında konu ile ilgili haberler yayınlandı.

Son gün 17 Ekim 2016 tarihinde otelden çıkılarak Havaalanına geçildi. Programımız süresince yaklaşık 200 kişiye ulaşıldı.2017 programında daha kapsamlı çalışmalar yapılması planlanarak çalışmamız sonlandırıldı.

 

KATILIMCI ÜNİVERSİTE LİSTESİ  

  1. TC BEYKENT ÜNİVERSİTESİ
  2. TC DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ
  3. TC UŞAK ÜNİVERSİTESİ
  4. TC HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ
  5. KKTC YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ

 

FUAR SALONU: SİMORGH OTEL (Valiasr Street No: 2141-TAHRAN )

KONAKLAMA OTELİ: KOSAR HOTEL -TAHRAN     (www.kosarhotels.com)

 

issa-iran-2016-rapor
SOSYAL ETKİNLİKLER

 

KURUM ZİYARETLERİ

 

FUARDAN GÖRÜNTÜLER

 

 

 

ÜYELERİMİZ