TUNUS’TA ISSA-TÜRK ÜNİVERSİTELERİ TANITIM GÜNLERİ ( 14-17 ARALIK 2017 TUNUS )

TUNUS’TA  ISSA-TÜRK ÜNİVERSİTELERİ TANITIM GÜNLERİ

( 14-17 ARALIK  2017 TUNUS )

Kuzey Batı Afrika’da yer alan Tunus tarihin çeşitli dönemlerinde strate­jik bir konumu temsil etmiş; kültürel evliliklere, etnik karışıma ve medeniyet­ler arası etkileşime ev sahipliği yapmıştır. Tunus’un coğrafi büyüklüğü 163.610 kilometrekareyi geçmemektedir.. Nüfusu 10.005.000’tir. Nüfus artış hızı %1, 08’dir. Şehre göç aralıksız sürmektedir ve şu an şehirli nüfusun oranı %64’tür. Sadece başkent Tunus’ta 2.300.000 kişi yaşamaktadır. Tunus’ta eğitim sistemi üç aşamalıdır. İlköğretim on, ortaöğretim ise dört yıldır. Ardından yüksek öğrenim gelmektedir. Onaltı yaşına dek eğitim zorun­ludur. On iki ile on sekiz yaşlan arasında eğitime katılanların oranı ise %76,1’dir.Dev­letin eğitim faaliyetlerine özel sektör de katılmaktadır. Özel sektörde eğitim gören öğrenci sayısı 25.748’dir. Bunlardan 15.406’sı ilköğretimde, 10.342’si ise ortaöğretimdedir.

Tunus’ta şu an hükümete bağlı 12 üniversite bulunmaktadır. Özel sektö­re bağlı ise 20 kuruluş vardır. Hükümete bağlı üniversiteler 394.000 öğrenci­ye hizmet vermektedir. Bunlardan her yıl 69.000 öğrenci mezun olmaktadır. 20 -24 yaşları arasındakilerden yüksek öğrenime devam edenlerin oranı %37’dir.Bunların dışında, Yaklaşık 21.000 öğrenci de yurt dışında eğitim almaktadır. Türkiye de okuyan Tunuslu öğrenci sayısı 300 yakındır.

KURUM GEZİLERİ VE BÜYÜKELÇİLİK ZİYARETİ 

14 Aralık Perşembe günü Otele giriş ve sonrasında Büyükelçilik ziyareti olacak. Akşam  tanışma yemeği düzenlenecektir. Ayrıca 15Aralık cuma günü  okullar  gezilecek.Bu gezilerde  katılımcılar kendi kurumunu anlatacak ve tanıtım materyali dağıtacaktır.

TÜRK ÜNİVERSİTELERİ TANITIM FUARI

16 Aralık Cumartesi günü Otel fuaye salonunda katılımcı üniversitelerin stantlarının olduğu bir Fuar düzenlenecektir. Her üniversite için derneğimiz tarafından standart bir stant tasarımı yapılacaktır ve roll up dahil tüm hazırlık organizasyonları yapılacaktır. Fuarda gün boyu katılımcılara yönelik anketler düzenlenecek, çekilişle ücretsiz hediyeler verilecektir. Fuarımızı dört yüze  yakın öğrencinin ziyaret etmesi  beklenmektedir.

KATILIM BEDELİNE DAHİL OLAN HİZMETLER   ( 3.500 EURO )

1- Sergi salonunda 15 m2 lik alan, stant dizaynı, bir masa, dört sandalye, stant ve bir roll up

3- Tercümanlık hizmetleri , Kurum gezileri ve sunum yapma imkanı

2-Havaalanı-Otel  dahil tüm transferleri,

3- Bir akşam yemeği ve Üç öğle yemeği derneğimiz tarafından ücretsiz olarak ikram edilecektir.

Etkinliğimiz Ekonomi Bakanlığınca desteklenen fuarlar listesinde yer almaktadır. Tüm bu etkinlikler için katılım bedeli 3.500 Euro olup Ekonomi Bakanlığı %70 oranında desteklemektedir. Ayrıca kurumda çalışanlardan maksimum iki kişinin uçak masrafları % 70 oranında desteklenmektedir. Konaklama ve Uçak bedeli paket dışında olup her katılımcı kendisi organize edebilir. İsteyen katılımcılara Acentemiz tarafından bu hizmetleri bedeli karşılığında ayrıca karşılanacaktır. Bir kişi için üç gecelik konaklama 300 ve İstanbul -Tunus  gidiş -dönüş uçak bilet ücreti 500 Euro  olarak Toplamda 800 Euro dur.Ancak her kurumdan iki kişiden fazla katılım olur ise ilave her kişi için ayrıca 150 EU katılım bedeli tahsil edilecektir.

TUNUS FUAR MUHTEMEL KATILIMCILARI ( 14-17 ARALIK 2017)
1. KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ
2. CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ
3. KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ
4. NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ
5. SABANCI ÜNİVERSİTESİ
6. DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ- (KKTC)
7. TOROS ÜNİVERSİTESİ
8. İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

9. AYDIN VAKIF ÜNİVERSİTESİ
10. ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ

 

Tunus Fuar Duyurusu İçin Tıklayınız…

Tunus Fuar Programı İçin Tıklayınız… 

Tunus Fuar Davetiyesi PDF İçin Tıklayınız… ( TÜRKÇE ) ( FRANSIZCA )

Tunus Fuar Broşürleri PDF İçin Tıklayınız… ( TÜRKÇE ) ( FRANSIZCA )

Tunus Fuar Davetiyesi JPEG İçin Tıklayınız… ( TÜRKÇE ) ( FRANSIZCA )

Tunus Fuar Broşürleri JPEG İçin Tıklayınız… ( TÜRKÇE 12 ) ( FRANSIZCA 12 )

Davetiye ve Broşürleri Facebook Sayfamızda Görmek İçin Tıklayınız…  ( Education in Turkey ) ( ISSA Uluslararası )

ÜYELERİMİZ