TUNUS’TA ISSA-TÜRK ÜNİVERSİTELERİ TANITIM GÜNLERİ

( 01-04 MART 2018-TUNUS )

Kuzey Batı Afrika’da yer alan Tunus, tarihin çeşitli dönemlerinde stratejik bir konumu temsil etmiş; kültürel evliliklere, etnik karışıma ve medeniyetler arası etkileşime ev sahipliği yapmıştır. Tunus’un coğrafi büyüklüğü 163.610 kilometrekareyi geçmemektedir. Nüfusu 10.005.000’tir. Nüfus artış hızı %1,08’dir. Şehre göç aralıksız sürmektedir ve şu an şehirli nüfusun oranı %64’tür. Sadece başkent Tunus’ta 2.300.000 kişi yaşamaktadır. Tunus’ta eğitim sistemi üç aşamalıdır. İlköğretim on, ortaöğretim ise dört yıldır. Ardından yüksek öğrenim gelmektedir. On altı yaşına dek eğitim zorunludur. On iki ile on sekiz yaşlan arasında eğitime katılanların oranı ise %76,1’dir. Devletin eğitim faaliyetlerine özel sektör de katılmaktadır. Özel sektörde eğitim gören öğrenci sayısı 25.748’dir. Bunlardan 15.406’sı ilköğretimde, 10.342’si ise ortaöğretimdedir.

Tunus’ta şu an hükümete bağlı 12 üniversite bulunmaktadır. Özel sektöre bağlı ise 20 kuruluş vardır. Hükümete bağlı üniversiteler 394.000 öğrenciye hizmet vermektedir. Bunlardan her yıl 69.000 öğrenci mezun olmaktadır. 20 -24 yaşları arasındakilerden yüksek öğrenime devam edenlerin oranı %37’dir.Bunların dışında, Yaklaşık 21.000 öğrenci de yurt dışında eğitim almaktadır. Türkiye de okuyan Tunuslu öğrenci sayısı 300 yakındır.

KURUM GEZİLERİ VE BÜYÜKELÇİLİK ZİYARETİ 

            1 Mart 2018 Perşembe günü otele giriş ve sonrasında Büyükelçilik ziyareti olacak. Akşam tanışma yemeği düzenlenecektir. Ayrıca 2 Mart 208 Cuma günü katılımcılar için okul gezisi düzenleyeceğiz. Bu gezilerde katılımcılar okullarda tanıtım materyali dağıtacaktır.

TÜRK ÜNİVERSİTELERİ TANITIM FUARI

3 Mart 2018 tarihinde otel fuaye salonunda katılımcı üniversitelerin stantlarının olduğu bir Fuar düzenlenecektir. Her üniversite için derneğimiz tarafından standart bir stant tasarımı yapılacaktır ve roll-up dâhil tüm hazırlık yapılacaktır. Fuarda gün boyu katılımcılara yönelik anketler düzenlenecek, çekilişler sonucunda hediyeler verilecektir. Programımızda 300’ü aşkın öğrenciyle buluşma beklenmektedir.

KATILIM BEDELİNE DÂHİL OLAN HİZMETLER (3.500 EURO )

1- Sergi salonunda 15 m2 lik alan, stant dizaynı, bir masa, dört sandalye, stant ve bir roll-up,

2- Tercümanlık hizmetleri, Kurum gezileri ve danışmanlık hizmetleri,

3- Havaalanı-Otel dâhil Tunus’taki tüm transferler,

4- Bir akşam yemeği ve Üç öğle yemeği derneğimiz tarafından ücretsiz olarak ikram edilecektir.

Etkinliğimiz Ekonomi Bakanlığınca desteklenen fuarlar listesinde yer almaktadır. Tüm bu etkinlikler için katılım bedeli 3.500 Euro olup Ekonomi Bakanlığı %70 oranında desteklemektedir. Ayrıca kurumda çalışanlardan maksimum iki kişinin uçak masrafları %70 oranında desteklenmektedir. Konaklama ve uçak bedeli paket dışında olup her katılımcı kendisi organize edebilir. İsteyen katılımcılara Acentemiz tarafından konaklama hizmeti bedeli karşılığında ayrıca verilecektir. Bir kişi için üç gecelik kahvaltı dâhil single konaklama 300 Eurodur. Ayrıca her kurumdan iki kişiden fazla katılım olur ise ilave her kişi için ayrıca 150 Euro katılım bedeli tahsil edilecektir.

TUNUS FUAR KATILIMCILARI ( 01-04 MART  2018 TUNUS )
1.  AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ
2. ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ
3. KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ
4. İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ
5. İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ
6. HAKKARİ ÜNİVERSİTESİ
7. FIRAT ÜNİVERSİTESİ

 

Tunus’taki Eğitim Hakkında Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız …

Tunus Fuar Duyurusu İçin Tıklayınız…

Tunus Fuar Programı İçin Tıklayınız… 

Tunus Fuar Davetiyesi PDF İçin Tıklayınız… ( TÜRKÇE ) ( FRANSIZCA )

Tunus Fuar Broşürleri PDF İçin Tıklayınız… ( TÜRKÇE ) ( FRANSIZCA )

Tunus Fuar Davetiyesi JPEG İçin Tıklayınız… ( TÜRKÇE ) ( FRANSIZCA )

Tunus Fuar Broşürleri JPEG İçin Tıklayınız… ( TÜRKÇE 12 ) ( FRANSIZCA 12 )

Davetiye ve Broşürleri Facebook Sayfamızda Görmek İçin Tıklayınız…  ( Education in Turkey )

ÜYELERİMİZ