ANKARA VALİSİ TOPACA, İSLAM ÜLKELERİ REKTÖRLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Ankara Valisi Ercan Topaca, “İslam Dünyası Yükseköğretim Alanının Oluşturulması Toplantısı” için Ankara’da bulunan rektörlerle buluştu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesine İslam dünyasının yükseköğrenim alanını oluşturmak amacıyla Yüksek Öğrenim Başkanlığı tarafından 30’dan fazla ülkeden 120 rektörün katılımıyla organize edilen ‘İslam Ülkeleri Rektörleri Forumu’ nedeniyle Ankara’da bulunan rektörler, dün akşam Ankara Valisi Ercan Topaca’nın verdiği akşam yemeğinde bir araya geldi. Programa YÖK Başkanı Yekta Saraç, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Ersan Aslan da katıldı. Davetliler, Ankara Kulübü’nün seğmenler ekibi tarafından karşılandı. Kocatepe Camii İmam Hatibi Furkan Traşçı’nın Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Ankara’yı tanıtan bir sinevizyon gösterisi izlendi. Daha sonra Ankara’nın simgelerinden seğmenler kısa bir gösteri yaptı.

 

Vali Topaca, yemekte yaptığı konuşmada fertlerin ve toplumların maddi ve manevi her alanda yükselmelerini ve ilerlemelerini sağlayan unsurların başında ilmin geldiğini, bu sebeple dinimizin ilme, okumaya, öğrenmeye ve insan yetiştirmeye büyük değer verdiğini, ilim tahsilinin her Müslüman’a farz kılındığını belirterek, insanlığa doğru yolu ve gerçek saadeti göstermek üzere indirilmiş olan yüce kitap Kur-an’ı Kerim’in ilk emrinin de “oku” olduğunu vurguladı.

 

“Müslümanlar, sürekli olarak ilim ve hikmetin peşinden koşmuşlardır”

 

1  996e0994-0da7-409c-b87b-4bdb8ca90e89 ankara-valisi-ercan-topaca-islam-dunyasi-yuksekogretim-alaninin

ÜYELERİMİZ