HABERLER

YÖS Ön Kayıt Formu

YÖS (Yabancı Öğrenci Sınavı); Türkiye’de Devlet üniversitelerinde lisans veya ön lisans okumak için Üniversiteler tarafından düzenlenen bir sınavdır. (Doktora ve Yüksek Lisans için bu sınav istenmemektedir.) Bu sınavdan alacağınız başarı puanı ve diploma puanınızın ortalamasına göre Devlet üniversitelerine kayıt olacaksınız. Ancak özel üniversitelerde bu sınava girmenize gerek yoktur. Özel üniversitelerin çoğunda İngilizce eğitim olup diploma notunuza göre kayıt yapılmakta ve ücretlidir. Örnek YÖS sınav soruları için tıklayınız.

YÖS Sınavları yurtdışında birçok ülkede her üniversitenin kendi belirlediği tarihlerde (genellikle Nisan – Mayıs aylarında) Türkçe ve İngilizce başta olma üzere çeşitli yabancı dillerde yapılmaktadır. Öğrenciler birden fazla üniversitenin düzenlediği YÖS sınavına katılabilir. Her üniversite kendi yaptığı YÖS sınavına ilaveten başka üniversitelerin yaptığı YÖS Sınavını da kabul etmektedir. Sınav ücretleri değişken ve yaklaşık 100 Euro olup sınavdan önce belirlenen tarihlerde bu bedeli ödeyip kayıt olmak zorunludur. Üniversitelerin YÖS Sınav güncel tarih ve şartları için tıklayınız.

ISSA olarak biz web sitemizden YÖS Sınavı için ön kayıt kabul ediyoruz. ISSA’dan YÖS ön kayıt için tıklayınız.Hangi üniversitenin sınavına girmeye kara verdiğinizde öğrencilerden 100 Euro bedeli Kredi kartı ile online, banka aracılığı veya nakit olarak alıp kesin kaydını yapıyoruz. Kesin kayıt yapıldıktan sonra sınava girmeseniz veya sınavı geçemeseniz dahi paranız iade edilmemektedir. YÖS Sınavına girene kadar sizlere kayıt işlemlerinde danışmalık vereceğiz ve kayıt ücreti olan 100 Euro dan başka bir bedel almayacağız.

Ön kayıt formunu tam olarak doldurunuz. Size en uygun olan YÖS Sınavını bulalım.

Not: Kesin kaydınız ödemeyi yaptıktan sonra tercih ettiğiniz üniversitenin resmi web sitesinde ayrıca yapılacaktır. Ödeme dekontunu saklayınız.
CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

ISSA Uluslararası Öğrenci Hizmetleri Derneği © 2018 | Tüm Hakları Saklıdır. | VR Ajans Ltd. Şti.

WhatsApp chat
X